Jest to placówka terapeutyczna, w której dbamy o rozwój poznawczy, motoryczny oraz emocjonalno-społeczny dzieci. Naszym głównym celem jest intensywna terapia dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, prowadzona zarówno w trakcie zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Dzieci otrzymują indywidualny plan terapeutyczny, którego celem jest harmonijny rozwój wszystkich sfer funkcjonowania dziecka i zniesienie wszelkich barier uniemożliwiających dzieciom naukę w przedszkolach integracyjnych, masowych oraz w szkole. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie w kwestii doboru grupy i programu terapeutycznego. Mamy grupę dzieci wysoko funkcjonujących, grupę dzieci początkujących oraz grupę zerówkową przygotowującą do pójścia do szkoły. Liczebność grup jest różna. Mała grupa umożliwia dzieciom szybciej i efektywniej osiągnąć sukces terapeutyczny oraz na bieżąco modelować zachowania dziecka, większa z kolei przygotowuje dziecko do zrobienia kolejnego kroku – przygotowania do zajęć w szkole/placówce masowej.

Rejestracja Dziecka

Aby dziecko mogło korzystać z bezpłatnej opieki wystarczy Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego.

Jeśli nie posiadasz tych dokumentów pomożemy w ich uzyskaniu – trwa to ok 1 mc

 

Trwa nabór do punktu przedszkolnego 2022/2023

  • małe grupy przedszkolne
  • wykwalifikowana kadra
  • aż 6 – 8 terapii indywidualnych tygodniowo: psycholog, neuro/logopeda, SI, pedagog
  • codzienne terapie grupowe
  • terapie dodatkowe: dogoterapia, ceramika/sensoplastyka

Liczba miejsc ograniczona.

Zarezerwuj miejsce już dziś! – Formularz zgłoszeniowy

(wkleić formularz zgłoszeniowy http://laudame.pl/oferta-przedszkola/)

Istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej diagnozy w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu dla osób zainteresowanych zapisaniem dziecka do LAUDAME – naszego Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego.

Cały proces diagnostyczny trwa nie dłużej niż jeden miesiąc. Uzyskanie diagnozy jest podstawą do otrzymania ważnych dokumentów:

– Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego – wielospecjalistyczna opieka i terapia w placówce edukacyjnej.

– Opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD) – od 4 do 8 bezpłatnej terapii w miesiącu.

– Orzeczenia o niepełnosprawności – umożliwia uzyskanie różnych uprawnień, uczestnictwo w bezpłatnych turnusach rehabilitacyjnych, legitymacja osoby niepełnosprawnej, bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej.